14.11.2017

14.11.2017

Světový den diabetu byl poprvé představen v roce 1991 a založen jak Mezinárodní diabetickou federací, tak Světovou zdravotnickou organizací. V reakci na nárůst případů Diabetes mellitus po celém světě bylo rozhodnuto zvolit si den v roce ke zvýšení povědomí o tomto onemocnění a souvisejících příčinách. Vybraným dnem byly narozeniny sira Frederika Bantinga, lékaře a vědce, který společně objevil inzulin a byl prvním člověkem, který ho užil k léčbě člověka.

Téma Světového dne diabetu se pravidelně mění. Například téma pro den v letech 2009 až 2013 bylo vzdělávání a prevence a v minulosti byly využívány takové témata, jako jsou lidská práva, životní styl, obezita, znevýhodněné a zranitelné osoby a děti / mládež. Různé události po celém světě znamenají den včetně zvyšování povědomí v médiích, přednášek a konferencí, sportovních akcí a kampaní letáků / plakátů. "Going blue" je další globální událost, na kterou si můžete prohlédnout den, kdy lidé oblékají modré a památkové budovy a památky po celém světě, svítí modře, aby pomohli šířit povědomí o tomto dni.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky